Imprimer la page en noir et blanc  Un coup de main  La carte du site  Faites le pont avec notre site!  Abonnez-vous au flux RSS!   Vous désireriez traduire certains messages ? Contactez-nous! FR  DE  EN  IT  PT 
Nous suggérons aux lecteurs qui découvrent les messages de lire d'abord les fondements.

קורס ללימודי חוכמה
שיעור מספר 10

 

"ננסה לסייע לכם ללמוד איך לזהות לטפל טוב יותר ולהתעלות על הפחדים שלכם כדי לשנות אותם. נעזור זאת באמצעות סיפור קטן.

האחראי על הפחדים ה - "בסיסיים" או ה -"ראשוניים" שלכם הוא הצד השכלי או המנטאלי. נניח שחותכים את הצד השכלי  לשניים : חלק אחד אחראי על כל מה שהוא אור, כל מה שחיובי אמון וביטחון והחלק השני אחראי על כל הדאגות והפחדים למיניהם. כל חלק היה רוצה לשלוט בחלק השני.

המטרה של התגלמות הזו, מטרת העבודה בה התחלתם והינכם ממשיכים להגשים היא להאיר ככל שיותר את החלק האחראי על הפחדים אותם אנו מכנים "פראיים והרסניים". פחדים אלה משפיעים על גופכם החומרי שמשחרר הורמונים המשתקים אותו לגמרי ועלולים גם להרוס אותו.

האדרנלין הוא חלק קטן של ההורמון שגילו בני האדם. כשמופיעים פחדים בלתי רציונאליים, בלתי נשלטים, האדרנלין אחראי לכך. למעשה, המילה "הורמון" אינה מדויקת כי זה משהו שנמצא הרבה מעבר למה שאתם מסוגלים לגלות בתנאיי התפתחותכם הנוכחית.

נספר לכם את סיפורה של נערה המתגוררת בכפר קטן. לנערה יש הכל כדי להיות מאושרת : יש לה משפחה נהדרת שמבינה אותה ועוזרת לה. היא  פקחית אך  שברירית ומלאת פחדים. חייה של הנערה מלאים בפחדים  דמיוניים שהיא יוצרת  לעצמה באופן קבוע ומכיוון שהיא לא מצליחה להתעלות על הפחדים שלה אלה הופכים את חייה למוגבלים ביותר.

הוריה סובלים מכך שהם אינם מצליחים להרגיע אותה. הם אומרים לה :

" גשי אל האיש הקדוש שחי בכפר, אנחנו בטוחים שהוא יוכל לעזור לך ! "

הנערה לא רוצה ללכת אליו כי היא חוששת לומר שטויות בגלל שאין לה כישרון  להתבטא. הוריה  שמאוד אוהבים אותה מצליחים להרגיע אותה מעט ואומרים :

"האיש הקדוש לא ישפוט אותך, הוא יראה אותך כפי שאת ויעזור לך להתעלות על הפחדים שלך."

הנערה,  הולכת אל האיש הקדוש שמתגורר בקצה הכפר. היא נכנסת לבית מואר ולבן ורואה שולחן שלידו יושב איש בגיל מסוים אשר זוהר מאור ומאהבה. האיש אומר לה :

 "בואי, שבי לידי !"

הנערה, ביישנית ומלאת פחדים מתיישבת ליד האיש הקדוש. היא רגועה ובוטחת בו  וכבדרך נס  הפחדים שלה נעלמו כאילו שהשאירה אותם  מצידה השני של הדלת. הנערה חשה חופשייה, קלה, מאושרת ורגועה. היא אומרת לאיש הקדוש :

"זה יוצא מן הכלל ! מעולם לא הרגשתי כך ! איש קדוש, אני מבקשת שתעזור לי. מה עלי לעשות כדי להשתחרר לחלוטין מכל המשקל הזה, מכל הפחדים  והמגבלות האלה ?"

האיש הקדוש אומר לה :

" ילדתי, עלייך להבין שאת בעצמך יוצרת את כל הפחדים שמכבידים עלייך ! הפחדים הם "צורות-מחשבה" בעלות מציאות ! מילדותך  יצרת כל העת את הפחדים שמלווים אותך ! הם כה קרובים אלייך שאת מזינה אותם. הם רוצים שתכירי בהם -במובן הלא נכון של המילה כמובן ! הם רוצים להיות פעילים באופן קבוע !

אנחנו הולכים לשחק משחק קטן ונתחיל בכך שאת  תזמיני את כל פחדייך  לבוא לשבת ליד השולחן יחד איתך. את תשוחחי עם כל אחד מהם, תגישי להם ארוחה ותשאלי אותם מדוע הם מכבידים עלייך, מדוע הם מענים אותך ומונעים ממך להיות מאושרת ! בהתחלה, הם לא יענו לך ואפילו יצחקו  משאלותייך. הם לא רוצים למות, הרי נתת להם חיים ! אט אט, תתחילו לשוחח, את תכירי בהם יותר ויותר,  תביני מה מקורם ובאיזה אופן יצרת אותם.

זה יספיק לשיעור הראשון, לכי הביתה ותבואי שוב מחר !"

הנערה יוצאת מביתו של האיש הקדוש וברגע שעברה את  סף הדלת כל הפחדים  חוזרים אליה, תוקפים אותה, נושכים אותה ומענים אותה. היא  מאוד אומללה  אך היות והאיש הקדוש אמר לה לחזור  היא אומרת לעצמה : מחר ארגיש טוב יותר, הוא יעזור לי !

הנערה חשה קצת הקלה ונרגעת מעט. היא ישנה טוב וקצרת-רוח לחזור לבקר את האיש הקדוש. בבוקר, היא מאוד נלהבת  לבוא אליו ואותו נס חוזר על עצמו. ברגע שהיא עוברת את מפתן הדלת, כל הפחדים שלה נעלמים לכן היא פונה אל האיש הקדוש  בשאלה :

" איש קדוש, מדוע כל הפחדים שלי נעלמים ברגע שאני עוברת את הדלת  ונכנסת לביתך ?" הוא עונה לה :

 כאן אין מקום לפחדים. יש מקום רק לאמונה, לשלווה, לרוגע, לאהבה ולחדוות חיים ואפילו אם את מזמינה את הפחדים שלך לבוא לביתי, הם לא יפגעו בך ! את פשוט תתבונני בהם, זה הכל !

כעת  הזמיני את הפחדים שלך ולמעשה, תיווכחי לדעת שאינך חוששת מהם יותר. תתווכחי עם כל אחד מהם ותביני באיזו דרך יצרת את כל אחד מהם. את תביני שאף אחד מהפחדים לא באמת יכול לפגוע בך אם אינך רוצה בכך !

קחי פחד אחר פחד, שחקי איתו, צחקי עליו ; הוא ייעלב כל-כך עד שלא יוכל להביא לחוסר יציבותך והוא יעזוב אותך מפני שאין לו  מה לקחת ממך כי את לא מרשה לו יותר לקחת דבר מחייך."

אם כן, האיש הקדוש והנערה מתחילים להתבונן בכל אחד מהפחדים אחד אחרי השני. הנערה מתווכחת איתו, משחקת איתו, צוחקת עליו ואומרת :

" איך זה יתכן ! איך יכולתי לפחד כל-כך ממציאות שאינה באמת  קיימת ? "

אט אט, היא מתחילה לחשוב.

" עכשיו, נדמה לי  שלא אפחד יותר."

האיש הקדוש אומר לה :

" לכי הביתה ותחזרי שוב מחר."

הנערה הולכת לביתה אך לאחר כמה צעדים, כמה מהפחדים מופיעים שוב. היא אומרת לעצמה :

" איך יתכן, הרי  שיחקתי איתם יחד עם האיש הקדוש  ! לא היו לי פחדים יותר ! מדוע הם חוזרים אלי ? נכון שרק מעטים חזרו  אך מדוע הם חוזרים שוב ושוב לאחר שגירשתי אותם ?"

הרבה יותר משוחררת מהיום הראשון, הנערה חוזרת לביתה, ישנה בשלווה ומאוד קצרת-רוח לחזור אל האיש הקדוש.

היום השלישי מגיע. היא דופקת על דלתו של האיש הקדוש ונכנסת. חיוך מקסים על פניו, האיש אומר לה :

"עכשיו אני יכול לומר לך שהבראת. תוכלי להזמין את הפחדים שלך לשבת ליד שולחנך כמה שתרצי, תוכלי לשחק איתם אך לא תהיה להם יותר שליטה בך כי יחד נרד לשורש שלהם, למקור שלהם וכמו במשחק, נעקור אותם, נחשוף את פניהם לאור ונאיר עליהם באור האלוהי.  אני אלמד אותך את עיקר הדברים שהוא לאהוב את עצמך, לאהוב את הפחדים שלך. אם את אוהבת את הפחדים שלך, הם ייעלמו ! אם את חוששת שהם יתקפו אותך, את מספקת להם אנרגיה כדי לחיות  ולא תיפטרי מהם לעולם ! אם את אוהבת אותם, אם את מכירה בהם  אם את מתווכחת איתם בחביבות כל עוד שהם נוכחים ועד לרגע היעלמותם לצמיתות,   לא תהיה להם כל שליטה בך ! את חייבת לאהוב כל מה שיוצא ומוקרן ממך, את הצד החשוך כמו את הצד המואר. האהבה היא המפתח היחיד. את רואה, בבית הזה אני מגדל את האהבה : כל בוקר, אני משקה באהבה את הגינה שיצרתי סביבי. בגינת אהבה זו, יש מקום רק לפרחי אהבה, לאהבה בכל צורותיה והפחדים לא יכולים לעבור את סף הדלת ! זו הסיבה לכך שכאשר נכנסת, הם נשארו בחוץ. למדי לאהוב את כל מה שאת, למדי לאהוב את הצדדים החשוכים של עצמך כדי להעמיס את פחדייך באהבה האוניברסאלית

האיש הקדוש מוסיף :

את יכולה ללכת, חזרי לראות אותי ב  זמן מה אך לא מיד כדי שנראה מה עשית, לאן הגעת. לכי באמונה אך בעיקר, למדי להשתמש באהבה ! למדת להתווכח עם הפחדים שלך, למדת לזהות אותם, למדת לא לחשוש מהם  כעת, למדי לאהוב אותם ומכיוון שהצל תמיד נספג באור, הפחדים שלך ייספגו בו. "

הנערה הולכת לדרכה רגועה  לגמרי. היא יוצאת מהבית באמונה אם כי קיים עוד חשש קטן ומעט ספק בלבהאותו היא מגרשת. היא  מרגישה קלה, שונה ובטוחה ונולדה בה אהבה שלא הייתה מודעת קודם לנוכחותה בתוכה. היא ממשיכה לצעוד, שרה  ואומרת לעצמה שכאשר פחד חדש יראה את קצה האף שלו, היא תדבר איתו ותשאל אותו :

"מה אתה רוצה ממני ? למה אתה מצפה ממני ? אם אתה רוצה לבלבל אותי ולהציק לי אתה לא בדרך הנכונה כי אני אוהבת אותך כפי שאתה !  אם אתה מקבל את אהבתי, תהיה  חבר שלי ותהפוך את עצמך לאומץ לאמונה ולכוח !"

הנערה לא הזדקקה יותר למורה, לאיש הקדוש כי  היא הפכה לבעלת ביטחון מלא בעצמה, היא הבינה שהפחדים, לא משנה מה טבעם ומה מקורם (אם הם באים מהחיים הנוכחיים או מחיים קודמים),  לא יכולים לפגוע בה יותר, אין להם כל שליטה עליה כי היא אוהבת אותם.

אתם יכולים להפוך לאור את  כל האנרגיות החשוכות שנמצאות בתוככם. יתכן שמעט קשה לכם  להבין שעליכם לאהוב את מה שאתם מכנים "פחדים" אך זו הדרך היחידה  להפיגם כדי להיפטר מהם ולהפוך את פניהם לאמונה ולכוח.

אנחנו לא מבקשים מכם להזמין לשולחנכם את כל הפחדים שלכם.  הזמינו כל פחד בנפרד, כך יהיה קל יותר לטפל בהם כי האיש הקדוש לא יימצא לידכם ! הזמינו אותם, דברו איתם בקול רם או בקול חרישי, נסו להבין אותם, נסו לאהוב אותם והפסיקו לחשוש מהם ! אל תפחדו יותר מהפחדים !

קיימים גם פחדים "מבורכים" שלעת עתה לא נוגעים לכם. הפחדים הגדולים שאתם מייצרים כדי להציל את חייכם, והפחדים הנדירים- שאתם חשים כשאתם מצויים  במצב דרמאטי במיוחד. אתם  יכולים לאהוב גם את הפחדים מסוג זה כדי לשמור על קור- רוחכם ולטפל טוב יותר במצבים הקשים.

הפחד משתק אתכם ומבטל  את שיקול דעתכם ושיפוט  המצב גם אם  תאמרו לעצמכם " אני מנסה להבין אני טוב בניתוח מצבים", תנתחו רק חלק מתופעת הפחד.

עליכם להבין שברגע זה ובעתיד עוד יותר יהיה עליכם  להתמודד  עם פחדים  אך בפחדים  כאלה שעוד לא יצא לכם להיתקל בהם.

דמיינו שאתם בדולח בעל אלף צדדים ואתם מלטשים צד אחר צד ! זוהי עבודה גדולה, עבודה של דיוק, של סבלנות ואהבה. כשליטשתם,  טיהרתם, שיניתם צורה לצד אחד בבדולח, עדיין יש צדדים אחרים שיש לשנות וללטש ! כדי להגיע  לשלמות, נדרשת הרבה סבלנות והתמדה רבה.

אם כן, כל אחד מכם נמצא בעשייה זו של הליטוש, של השלמות. הפחדים שמצויים בתוככם יעלו על פני השטח עוד ועוד אך אתם תלמדו להבין אותם ולנהל אותם היטב.

אנחנו מבקשים מכם (מקווים שדרך הסיפור הבנתם זאת) להשתדל לא להבין עם הצד השכלי, המנטאלי שלכם כי ככל שתעשו זאת, אתם תתנו  אנרגיה וכוח רבים יותר לפחדים שלכם. אכן, צריך לנסות להבין אך צריך גם להרפות.

לעולם אין לקפוא במצב מסוים כי אז אתם נותנים כוח לצד החשוך של עצמכם.

אנחנו מכנים אותו "הצד החשוך" כנגד ה-"צד המואר" כי לעת עתה, אלו הם שני צדדים שנחוצים לכם כדי להתנסות בחיים, כדי להתעלות באופן קבוע על ההתנהגויות השונות שלכם. מן הרגע שאתם מבינים ואינכם שופטים את עצמכם, הדברים הופכים להיות  נוחים וקלים יותר."

אתם יכולים לשכפל את הכתוב ולתת ממנו העתק בתנאים הבאים :
דף הבית ~ לימודים : אהבה/ חוכמה ~ עבודה על עצמנו ~ קורס ללימודי חוכמה ~ מעבר, גישור ~ מאורעות ~ מסרים של – מעלה ~ שונות ~ תרגילים ~ גוף ובריאות /***/ מפתחות לחוכמה /***/ פורום /***/ קשר /***/ האתר : מפה של האתר ~ עזרה ~ עמוד מגן ~ /***/ להדפיס ~ אתר ראשי